Komunikaty od ludzi i zwierząt - pierwsze zajęcia w ramach AMO za nami!

W sobotę odbyły się pierwsze warsztaty w ramach Akademii Młodych Odkrywców. Naszymi Trenerkami były p. Ewa Pierzgalska - pedagog i choreoterapeutka oraz p. Anna Bronk - pedagog i dogoterapeutka. Jedne i drugie zajęcia dotyczyły komunikacji - przede wszystkim pokazały Dzieciom jak skutecznie komunikować się z drugim człowiekiem oraz z psem za pomocą słowa, gestu i ruchu.

Warsztat improwizacji ruchowej umożliwiał nowe doświadczenia z ciałem - mogą tanćzyć ręce i nogi, to już wiemy, lecz tańczyć można także plecami, kręgosłupem i nawet uszami. Za pomocą gestu przy muzyce można także pozdrawiać drugiego człowieka, witać się z nim oraz okazywać mu wdzięczność. Nasi mali Odkrywcy już to potrafią!

Warsztat edukacyjny dotyczący komunikacji z psem umożliwiał zrozumienie w jaki spsób ten wspaniały przyjaciel człowieka mówi do niego za pomocą postawy, ruchu ogona, spojrzenia i ułożenia pyszczka. Dzieci wiedzą już jak "rozmawiać trzeba z psem" czyli okazywać mu uczucia, dbać o niego i nawiązywać z nim pozytywny kontakt. Odkrywcy mogli się przekonać, że z psem może nas łączyć wyjątkowa więź i że to od nas zależy czy pies stanie się naszym przyjacielem na całe życie. Dodatkowo pokazaliśmy także, że pies to istota żywa, która pragnie kontaktu z człowiekiem i która czuje i potrafi kochać!

Wśród Dzieci biorących udział w warsztatach przeprowadzaliśmy także wywiady. W odpowiedziach na pytanie co było najciekawsze odpowiadali: "ten mały piesek", "słodki pies", "zabawy, w których się pokazuje", "tańce z balonami", "kolorowe balony", "taniec na plecach", "wszystko było fajne" :) Równie pozytywnych recenzji życzymy sobie następnym razem - to już 18 listopada. Zapraszamy! :)

Zespół AMO