Piła z lotu ptaka i podarunki dla bliskich

Piła: najmłodsi słuchacze po raz kolejny spotkali się, aby wspólnie odkrywać świat

Mali studenci tym razem zgłębiali tajniki fotografii. Życiową pasją zarażał ich zawodowy fotograf – Robert Judycki. Natomiast zbliżający się czas obdarowywania bliskich, posłużył za natchnienie w Strefie Art, prowadzonej przez Ewę Porazińską – Bednarek. 

 

Zainspirowane kolorami, kształtami i zapachami dzieci przekonały się, że każdy może być artystą, a poprzez sztukę poznaje się samego siebie. W minioną sobotę w Strefie Art, młodzi artyści dawali upust swej twórczej inwencji,  z zapałem tworząc barwne ozdoby świąteczne dla bliskich. Wykorzystywali do tego styropian, szpilki, wstążki i cekiny. Dzieła były niepowtarzalne i wiele mówiły o ich twórcach.

 

Drugi panel wprowadził słuchaczy w świat prawdziwej pasji, o której z ogromnym entuzjazmem i znawstwem opowiadał zawodowy fotograf, zajmujący się od dziecka dokumentowaniem otaczającego świata za pomocą zdjęć. Studenci poznali historię fotografii, mogli dotknąć stuletniego aparatu i ujrzeć klisze na szkle, a nawet otrzymali odbitki z tych klisz. Tajemniczy termin: camera obscura nie stanowi już dla uczestników zajęć zagadki. Naocznie przekonali się, jak wygląda i funkcjonuje ten przyrząd optyczny, będący pierwowzorem pierwszych aparatów fotograficznych, a którego zadaniem jest otrzymanie odbicia rzeczywistego obrazu. Młodzi adepci samodzielnie wykonywali zdjęcia, zapoznając się z działaniem współczesnych aparatów. Ujrzeli również z góry Piłę i jej okolice oraz pokrętne szlaki Gwdy, dowiadując się, że latanie na paralotni można połączyć z fotografowaniem widoków.