Rozrywka intelektualna

„Poruszyć umysł i zmysły” oraz „Origami – baw się z nami!”, to kolejne twórcze zajęcia, które w minioną sobotę realizowali studenci Akademii Młodych Odkrywców. 

Podczas pierwszego spotkania uczniowie starali się podążać krętymi drogami naszego umysłu, odpowiadając na szereg skomplikowanych i związanych z nim pytań. Zastanawiali się również czy zwierzęta myślą tak jak ludzie i czy mają wyobraźnię? Rozmawiali o tym jak zbudowany jest mózg i czy da się stworzyć jego sztuczną wersję? 
Poznali jednocześnie odrobinę potęgi ludzkiej wyobraźni przenosząc się do wirtualnego zakładu fryzjerskiego, gdzie odbyli wirtualne strzyżenie. 
Na koniec zajęć przeprowadzili krótką dyskusję ze sztuczną inteligencją.

Tego dnia, młodzi odkrywcy zapoznali się również z pochodząca z Japonii sztuką origami. Z kwadratowej kartki papieru przy niewielkiej dozie cierpliwości i skupienia zaczęli od złożenia sowy, a zwiększając stopień trudności próbowali zrobić kota oraz gołębia. Origami to bardzo ciekawa forma rozwoju wyobraźni przestrzennej, podczas której uczniowie ćwiczyli swoją sprawność manualną.