Myślimy technicznie i dietetycznie!

Ostatnie w tym semestrze zajęcia to przede wszystkim PRAKTYCZNE DZIAŁANIE!

Naszymi wykładowcami byli: p. Justyna Jasoń-Pawłowska „Słodki prezent zrób sam – warsztaty kulinarne” oraz p. Paweł Szubert „Języki programowania mikrokontrolerów, czyli jak można zaprogramować robota?”

Pierwsze warsztaty poprzedzone były miniwykładem na temat negatywnych skutków używania cukru w nadmiarze. Pani Justyna podała przepis na smakołyki, które są smaczne, zdrowe i słodkie, natomiast nie potrzebujemy dodawać do nich cukru. Oto przepis na DAKTYLOWE KULKI Z KOKOSEM, które naszym Odkrywcom bardzo smakowały:

Składniki:

- szklanka daktyli

- 1,5 szklanki prosa ekspandowanego

- 2 łyżki wiórków kokosowych

- wrząca woda.

Sposób przygotowania:

  1. Daktyle zalewamy wrzątkiem i odstawiamy na 15 min.
  2. Wlewając wodę do miseczki, odsącz daktyle, wrzuć je do blendera. Jeśli masa jest bardzo gęsta dodaj 2 łyżki wody z moczenia daktyli.
  3. Do miski wyłóż karmel z daktyli, wsyp proso oraz wiórki.
  4. Lekko zwilżonymi dłońmi formuj, z wymieszanej dokładnie masy, kulki wielkości orzecha włoskiego.

Drugie warsztaty polegały na zgłębianiu tajników techniki. Czy można zbudować i zaprogramować robota mając mniej jak 13 lat? Wydaje się niemożliwe, a jednak! Nasi młodzi Odkrywcy uczestniczyli w szybkim kursie programowania, poznali m.in. działanie czujników pozwalających na sterowanie robotem wg różnych założeń, kilka typów robotów oraz różne sposoby sterowania nimi. Mogli także sprawdzić jak działają!

Kolejny raz udowodniliśmy, że Nasi Wykładowcy to prawdziwi entuzjaści nauki, natomiast Dzieci to młodzi, ciekawi świata Studenci otwarci na wiedzę i doświadczenie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniały semestr wspólnych doświadczeń, zabawy i tworzenia.

Zapraszamy na kolejne niespodzianki już w marcu! Bądźcie z nami :)