Pożegnania nadszedł czas...

Za nami juz ostatnie w tym roku akademickim spotkanie w ramach Akademii Młodych Odkrywców. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 10 czerwca o godz. 11:00 na terenie PWSZ w Pile. Aby uprzyjemnić Dzieciom ten ważny moment zorganizowano piknik nt. "Bezpieczne wakacje".

Wszyscy zgromadzeni Goście, a w szczególności nasi młodzi Odkrywcy wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez Straż Miejską, z których dowiedzieli się jak postępować bezpiecznie i jak radzić sobie w sytuacjach, które wymagają interwencji. Dodatkowo mogli także poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.

Podczas pikniku były także liczne atrakcje dla dzieci, wśród nich malowanie twarzy, warsztaty robienia zwierzątek z balonów, zabawy plastyczne oraz sprawnościowe. Zaproszeni Członkowie Klubu Turystyki Motocyklowej "Husaria" prezentowali motocykle i opowiadali o tym, że warto mieć hobby.

Podczas pikniku odbyła się także zbiórka na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym, Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych "Otwarte Serca" częstowali wszystkich przybyłych pysznościami, a zgromadzone w ten sposób pieniądze powędrują do osób najbardziej potrzebujących. Członkowie Stowarzyszenia serdecznie dziękuję za każdą przekazaną złotówkę:)

Dla nas organizatorek także nadszedł czas podsumowania, dziękujemy wszystkim Dzieciom za aktywny udział w zajęciach i zamiłowanie do poznawania świata, a Rodzicom i Opiekunom za motywowanie Dzieci do zdobywania wiedzy. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony rok pozostanie w Waszej pamięci jako wyjątkowy czas. Dla nas taki był. Dziękujemy i życzymy bezpiecznych wakacji!

Małgorzata Burzyńska

Klaudia Michalak