Festiwalowa nauka z przymrużeniem oka

Eksperymenty, doświadczenia fizyczne i chemiczne, pokazy medyczne – to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników czwartego dnia XI Festiwalu Nauki w Pile.
Bazując na temacie tegorocznego Festiwalu Nauki - CIAŁO I UMYSŁ, zaprosiliśmy liczną publiczność festiwalową na spotkania, które ukazały możliwości i ograniczenia człowieka. Było więc m.in. o: świecie mechaniki kwantowej a mechanizmach rządzących światem; o związkach człowieka z energią; o zjawiskach i złudzeniach optycznych; o inteligentnych instalacjach i domach myślących za człowieka; o tym jak słyszymy i odbieramy dźwięki; o świecie widzianym oczami małego dziecka, o dbaniu o własne ciało oraz o tym, jak udzielić pierwszej pomocy w przeróżnych, niebezpiecznych sytuacjach. Nie zabrakło także dużej dawki wiedzy chemicznej oraz ekonomicznej.

Podczas tego dnia, studenci Uczelni zorganizowali także finał akcji DKMS Helpers' Generation oraz zorganizowali zbiórkę krwi. Dzień nauki z przymrużeniem oka, stał się także okazją do spotkania z niezwykle kreatywnymi studentami PWSZ w Pile ze Studenckich Kół Naukowych oraz z Samorządu Studenckiego. Każdy, kto chciała dowiedzieć się o możliwościach rozwoju zawodowego, mógł skorzystać z porad Biura Karier, a osoby myśląc o nauce również  na uczelniach zagranicznych, mogły porozmawiać z naszymi Erasmusami.

Przede wszystkim jednak, uczestnicy tego dnia festiwalowego, mogli przekonać się, że nauka nie zna ograniczeń wiekowych, a odkrywanie tajników ludzkiego ciała i umysłu, może być fascynującą przygodą…