W harmonii z ciałem i umysłem

Ostatni festiwalowy dzień to kontynuacja panelu pod hasłem HARMONIA CIAŁA I UMYSŁU. Temat ten rozpoczął się w piątek 7 kwietnia, kiedy to publiczność mogła uczestniczyć w wykładzie ZEN oraz warsztatach, prowadzonych przez  Ja An JDPSN (Dharma Master Bogumiłę Malinowską), reprezentującą koreańską Szkołę Zen Kwan Um, a zarazem będącą uczennicą nieżyjącego już Wielkiego Mistrza Zen Seung Sahna.

Natomiast w sobotę, 8 kwietnia, zaprosiliśmy na halę sportową PWSZ w Pile, gdzie czekały otwarte treningi m.in. AIKIDO i KENJUTSU. Publiczność mogła porozmawiać z prowadzącymi treningi i pokazy -  Romanem Widawskim oraz Maciejem Jakuszem-Gostomskim (4 dan aikido aikikai, Shintaigi Dojo). Osoby trenujące, ale także początkujący, mogli przyłączyć się do wspólnych treningów lub popatrzeć, jak wyglądają sztuki walki w wydaniu profesjonalistów.

Niezwykłym wydarzeniem była także wyjątkowa wystawa sztuki, gdzie znaleźć można było prawdziwe perły m.in. drzeworyty i malowidła na jedwabiu z 1860 roku. Podczas ostatniego festiwalowego dnia skosztować można było również zielonych herbat.