Umowa z pilskim Ekonomikiem podpisana

Korzystanie z bazy dydaktycznej PWSZ w Pile, możliwość uczestnictwa w spotkaniach z wykładowcami Instytutu Ekonomicznego, organizacja wspólnych przedsięwzięć - to tylko niektóre punkty podpisanej, 5 czerwca, umowy o współpracy, pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. St. Staszica w Pile z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Pile.

Cieszymy się, że możemy podpisać kolejną umowę ze szkołami z regionu. Nasza Uczelnia, w tym także Instytutu Ekonomiczny, ciągle rozwija swoją ofertę, dlatego też jestem przekonany o wzajemnych korzyściach wynikających z realizacji dzisiejszego dokumentu – podsumował Rektor PWSZ w Pile, prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski.

Umowa stanowi doskonałe uwieńczenie dotychczasowej, mniej formalnej współpracy. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile od wielu lat współpracuje z Uczelnią. Nasi uczniowie brali udział m.in. w Czwartkach u ekonomistów, czy Festiwalach Nauki. Wiele osób trafia w mury PWSZ w Pile po zakończeniu nauki na poziomie ponadgimnazjalnym, dlatego też jestem przekonana, że dzięki umowie, współpraca ta będzie jeszcze intensywniejsza – powiedziała Dyrektor ZSE w Pile Renata Strojna.

Umowę sygnował także Przemysław Pochylski – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego, który wraz z Łucją Zielińską – Dyrektor Wydziału Oświaty, reprezentował Starostę Pilskiego. Korzyści z umowy odczują także nauczyciele, którzy będą mogli uczestniczyć w uczelnianych wydarzeniach naukowych i tym samym mogą doskonalić również swoje umiejętności – podkreślili wspólnie przedstawiciele Starostwa.