Podwójne stypendium sportowe GRAPILU

Utytułowani sportowcy naszej Uczelni, od lat mają swojego patrona, który wspiera ich działania. Pani Grażyna Sobieraj – właścicielka Firmy GRAPIL, nie tylko przekazuje stroje sportowe dla kadry PWSZ w Pile, ale od lat funduje również stypendia dla najbardziej wybitnych.

W tym roku, wyjątkowo, zostały przyznane dwa stypendia. Jak podkreśla Fundatorka – Istotą ufundowania tych nagród, jest chęć wspierania utalentowanych studentów PWSZ w Pile i promocja kultury fizycznej w środowisku akademickim.
Stypendia te trafiły w znakomite ręce, do naszych mistrzów w judo – do KATARZYNY WISZNIEWSKIEJ (studentki III roku fizjoterapii) oraz do TOMASZA DRZEWICKIEGO (studenta II roku fizjoterapii). Studenci są zdobywcami wielu medali - zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Umowa sponsorska z KU AZS PWSZ w Pile oraz umowy dotyczące stypendiów, podpisane zostały przez Rektora Uczelni – prof. nadzw. dra hab. Donata Mierzejewskiego oraz przez stypendystów, w obecności Józefa Jopka – trenera pilskiej kadry w judo (Członka Zarządu Polskiego Związku Judo) oraz Kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu – Andrzeja Grzesika.