Młodzi Odkrywcy znowu w akcji

To już siódma uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego Akademii Młodych Odkrywców, która organizowana jest w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. St. Staszica w Pile. W tym semestrze, aż 100 młodych studentów złożyło ślubowanie i odebrało indeksy z rąk Rektora PWSZ w Pile, w których zbierać będą oceny z zaliczenia zajęć. W tej ważnej uroczystości, towarzyszyli im bliscy: rodzice, dziadkowie, opiekunowie, rodzeństwo oraz zaproszeni goście – w tym władze naszego miasta.
Wykład, a dokładnie pokaz inauguracyjny pt. Magiczna podróż w krainie iluzji, poprowadził Mariusz Czajka - Król Magii, znany iluzjonista i członek Krajowego Klubu Iluzjonistów.

W roku akademickim 2017/2018 młodzi naukowcy, metodą nauki przez zabawę, odkrywać będą tajemnice języka zwierząt, żeglarstwa oraz wpływu jedzenia na organizm człowieka. Podczas warsztatów poszerzą swoją wiedzę i umiejętności z dziedziny sztuki, tańca, chemii, programowania, fotografii, a także przetrenują udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Honorowy Patronat nad Akademią Młodych Odkrywców sprawuje JM Rektor PWSZ w Pile prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski.
Koordynatorką AMO jest Klaudia Michalak.

fot. Łukasz Marczak i Robert Judycki