Sprzęty warte 300 tys. w Instytucie Politechnicznym

W maju, Gmina Piła przekazała PWSZ w Pile, 300 tys. zł na zakup sprzętów, które miały doposażyć Laboratorium Inżynierii Mechanicznej i Transportu Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Specjalistyczny sprzęt właśnie został zakupiony.

Nowe laboratorium ma przede wszystkim cel dydaktyczny – będzie służyło studentom kierunków inżynierskich, ale ma ono również cel utylitarny, ponieważ korzystać z tych urządzeń będą mogli również przedsiębiorcy – podkreślił Rektor Uczelni, prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski

Wcielamy słowa w czyn – dodał Prezydent Miasta Piły, dr Piotr Głowski. Cieszę się, że możemy wspierać kształcenie na kierunkach inżynierskich, które odpowiadają zapotrzebowaniu przemysłu w naszym mieście. Z pewnością nie jest to ostatnia inwestycja tego typu w PWSZ w Pile.

Dzięki Gminie Pila wzbogaciliśmy pracownię o kilka niezwykle istotnych urządzeń. W mojej ocenie najbardziej wartościowa jest maszyna wytrzymałościowa, która przeznaczona jest do statycznych prób rozciągania, zginania, ściskania. Maszyna ta doskonale posłuży studentom, ale także branży elektronicznej i motoryzacyjnej – zapewnił Prorektor PWSZ w Pile, prof. nadzw. dr inż. Bolesław Ochodek.

Instytut Politechniczny wzbogacił się także to twardościomierz z kamerą, mikroskop metalograficzny, jednostanowiskową szlifierko-polerkę i przecinarkę laboratoryjną.