Brawa dla naszych ratowników medycznych

28 listopada, odbyła się Konferencja z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, organizowana przez Powiat Pilski oraz uroczystości podsumowujące akcję „Młoda Krew Ratuje Życie”. Z wielką radością dzielimy się z Wami informacją, o zajęciu przez nasz zespół II miejsca w okręgowym etapie XIV Edycji Turnieju
Nagrodę odebrali: Koordynator turnieju – dr Kamila Sadaj-Owczarek oraz studenci-krwiodawcy: Szymon Czerwień, Mateusz Miszczyszyn, Natalia Puziak.
Nagrodę indywidualną odebrała również Romana Kominiak, studentka III roku Ratownictwa Medycznego (SKN Ratowników Medycznych Esculap) - jako Promotor Honorowego Krwiodawstwa.

Przypomnijmy, że do sukcesu przyczyniły się akcje krwiodawstwa organizowane na Uczelni oraz pobity Rekord Guinnessa w ilości oddanej krwi, który zgromadził 524 krwiodawców. Akcja organizowana była przez PWSZ w Pile, SKN Ratowników Medycznych Esculap, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile, Miasto Piła i Starostwo Powiatowe w Pile.
Dziękujemy, ponieważ to także Wasz sukces!

W trakcie uroczystości Kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego PWSZ dr Kamila Sadaj-Owczarek - Koordynator Turnieju wraz ze studentami III roku Ratownictwa Medycznego, poinformowali i zaapelowali do wszystkich zgromadzonych z prośba o wsparcie akcji - zbiórki krwi dla studenta ratownictwa medycznego Radosława Szczerbuka, który uległ poważnemu wypadkowi.
Akcja ruszyła pod nazwą "Krew dla Radka". Krew można oddawać w Oddziale Terenowym Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pile. Akcję koordynuje student II roku Ratownictwa Medycznego Łukasz Nowak, który jest również autorem plakatu reklamującego akcję.