Dla nas -120 to pikuś! Zajęcia w kriokomorze

Tak właśnie śmiało mogą powiedzieć studenci I roku kierunku fizjoterapia, którzy pierwszy raz weszli do KRIOKOMORY. Zajęcia w tak ekstremalnych warunkach, są elementem kształcenia naszych fizjoterapeutów, którzy mogą na sobie przetestować leczenie zimnem w Centrum Fizjoterapii PWSZ w Pile.

Zanim jednak studenci weszli do kriokomory, zostali przebadani i poinstruowani – jak reaguje organizm ludzki w takich temperaturach oraz jak wytrzymać 2-3 minuty w -120 stopniach, które w takim zimnie wydają się ciągnąć w nieskończoność. Studenci wyszli z tego cało – sukces osiągnięty! Potwierdzili więc, że tak skrajne warunki mogą pomóc w leczeniu.
Nad bezpieczeństwem fizjoterapeutów czuwali: dr Honorata Nawrocka-Bogusz oraz mgr inż. Rafał Walkowiak.

Przypomnijmy dlaczego warto korzystać z kriokomory – ponieważ jest ona pomocna w leczeniu takich chorób jak: choroby zapalne i zwyrodnieniowe stawów,reumatoidalne zapalenie stawów,zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, stany pourazowe, osteoporoza,fibromialgia,kolagenozy,zwiększone napięcie mięśniowe,stwardnieniu rozsianym,niedowładach spastycznych i porażeniach połowicznych,atopowe zapalenie skóry,łuszczycowe zapalenie stawów,dna moczowa,choroba Parkinsona,menopauza,stany depresyjne,przemęczenie fizyczne i psychiczne,nadwaga i otyłość.