Uczelniany dzień sportu w PWSZ - 17 maja 2018 r.

Powodzeniem cieszyły się wybrane dyscypliny sportowe, rozegrane w czasie DNIA SPORTU w naszej Uczelni. W godzinach od 10.00 do 14.30 boiska sportowe oblegane były przez studentów wszystkich lat studiów w zależności od sympatii do danej dyscypliny sportu.

Największym powodzeniem cieszyła się siatkówka. Do turnieju zgłosiło się osiem 4-osobowych mieszanych drużyn.

W przerwach pomiędzy meczami organizatorzy ze Studium WFiS zadbali o artystyczny akcent, a mianowicie występ pary tanecznej, członków kadry narodowej Federacji Tańca Sportowego, Oli Kucharskiej i Pawła Subczyńskiego. Ola w tym roku kończy studia na naszej Uczelni na kierunku fizjoterapia, a Paweł jest naszym absolwentem z roku 2016.

Dużą frekwencją cieszyły się gry na boiskach otwartych, piłka nożna i streetbasket.

W reprezentacjach piłki nożnej nie zobaczyliśmy żadnej studentki, a w reprezentacjach koszykarskich było ich wiele. Swoją chwilę satysfakcji mieli także siłacze, którzy zmagali się w rwaniu ciężarka 17,5 kg na czas. W tej konkurenci najlepszy był Mariusz Mitka, student I roku budownictwa.

Niestety, zawody pływackie i 6. Wiosenna Mila nie cieszyły się znacznym zainteresowaniem naszych studentów, a szkoda, bo organizatorzy przygotowali dla najlepszych biegaczy specjalne nagrody.

A oto najlepsi w grach zespołowych:

PIŁKA NOŻNA:

reprezentacja Instytutu Politechnicznego,

reprezentacja ekonomii,

reprezentacja filologii.

PIŁKA SIATKOWA:

reprezentacja fizjoterapii II rok,

reprezentacja budownictwa II rok,

reprezentacja budownictwa I rok.

STREETBASKET:

reprezentacja rachunkowości i skarbowości I rok

reprezentacja fizjoterapii II rok

reprezentacja fizjoterapii I rok.

 Wszyscy najlepsi zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami, które wręczył Prorektor ds. Jakości Kształcenia i Studentów prof. nadzw. dr inż. Bolesław Ochodek.

 tekst: SWiS