Wystartowała rekrutacja do AMO

Przed nami kolejna odsłona Akademii Młodych Odkrywców. Dzięki tej inicjatywie PWSZ w Pile, setki  dzieci ze szkół podstawowych, mogły zgłębiać tajemnice świata nauki, kultury i sztuki.
W tym roku, z bogatego programu AMO, skorzystać będą mogły nie tylko dzieci, ale także rodzice.

O szczegółach dot. rekrutacji opowiedzieli: Rektor PWSZ w Pile prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski, reprezentujący lidera projektu - Uczelnię oraz Prezydent Miasta Piły dr Piotr Głowski, który reprezentował partnera projektu - Gminę.
Rektor oraz Prezydent zgodnie przyznali, że bardzo czekają na pierwsze zajęcia, ponieważ AMO jest już rozpoznawalną marką i gwarancją doskonałej nauki poprzez zabawę.

W tegorocznym projekcie zaplanowano takie panele jak:
o    ODKRYWANIE TALENTÓW (dzieci w wieku 6-12 l.): max 100 uczestników
o    AKADEMIA RODZICA (zajęcia dla rodziców/opiekunów prawnych): max 40 uczestników
o    SZLIFOWANIE DIAMENTÓW (młodzież w wieku 14-16 l.): max 15 uczestników

Uczestnicy zajęć będą mogli poznać bliżej takie panele tematyczne jak:„Poznaj otaczający Cię świat”: 12 tematów dotyczących dziedzin: matematyczne, techniczne, fizyczne i biologiczne. „Kreatywny i aktywny”: 12 tematów dotyczących tematyki kreatywności i przedsiębiorczości. „Zrób z siebie samouka. O nauce i języku”: 12 tematów dotyczących umiejętności uczenia się i rozumienia, posługiwania się językami obcymi.

Szczegóły dot. rekrutacji do Akademii Młodych Odkrywców, znajdują się na stronie www.amo.pwsz.pila.pl

Projekt „Akademia Młodych Odkrywców 2.0 – z pasji do nauki!” jest realizowany w ramach Osi priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, numer działania: 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
 

 

Partnerem projektu „Akademia Młodych Odkrywców 2.0 – z pasji do nauki!” jest Gmina Piła.