TimoCom

 

 

Specjalistyczne zajęcia dydaktyczne na kierunku Transport realizowane są przy wykorzystaniu infrastruktury Zakładu Inżynierii Mechanicznej i Transportu Instytutu Politechnicznego. Z powodzeniem infrastruktura ta wspomagana jest przez firmę  TimoCom Soft-und Hardware GmbH. Przykładem tego jest nieodpłatne przekazanie dla potrzeb kształcenia naszych studentów oprogramowania TC Truck&Cargo®.

Firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH została założona w 1997r. i jest dostawcą rozwiązań internetowych dla wszystkich przedsiębiorstw zaangażowanych w transport. W swoim port folio ofertuje europejskie platformy do zawierania zleceń:
TC Truck&Cargo®- wiodącą w Europie giełdę ofert transportowych oraz TC eBid®, platformę online do przetargów transportowych, a od niedawna także największą na kontynencie giełdę powierzchni magazynowych.

Giełda transportowa TC Truck&Cargo® jest przeznaczona do realizacji transakcji na rynku spot (doraźnym) i udostępnia codziennie do 300.000 ofert frachtów oraz wolnych przestrzeni ładunkowych w całej Europie.

Platforma przetargowa TC eBid® wspiera firmy załadowcze z sektora przemysłowego i handlowego, a także spedytorów w zarządzaniu przetargami na transport. Optymalizuje przebieg procesów biznesowych pomiędzy nimi, a przewoźnikami.

Giełda powierzchni magazynowych umożliwia szybkie i skuteczne oferowanie oraz wyszukiwanie powierzchni magazynowych w 44 europejskich krajach!

TimoCom to lider wśród giełd transportowych w Europie. Jest użytkowany w ponad 30 000 przedsiębiorstw w całej Europie. Od lat firma wspiera także procesy edukacyjne kształcące przyszłych pracowników branży. Znajomość oferowanego przez firmę oprogramowania, ułatwia młodym adeptom sztuki logistycznej i spedycyjnej odnalezienie się na rynku pracy. W związku z tym, iż program jest obsługiwany przez użytkowników z 44 krajów, daje on firmom szansę na intratną, międzynarodową współpracę, a umiejętność posługiwania się nim jest niezbędna do istnienia na transportowym rynku pracy.