Praktyka w 1 Decembrie 1918 University of Alba Iulia

Rozmowa ze studentami Kierunku Elektrotechnika przebywającymi na praktyce w 1 Decembrie 1918 University of Alba Iulia.

 

Co sprawiło, że zdecydowaliśmy się wziąść udział w zagranicznych praktykach w ramach programu „Erasmus”. Otóż jest wiele odpowiedzi na to pytanie, wymieniając najważniejsze to wyróżniająca się pozycja w CV, chęć poznania innej kultury, zwyczajów oraz kuchnii , a także stypendium, które stanowi miły dodatek do wszystkiego.

 Załatwienie spraw z dokumentami nie stanowi większego problemu ale najlepiej jest to zrobić  jak najwcześniej, aby zaoszczędzić sobie późniejszych nerwów związanych z wyjazdem. Jeśli chodzi o samą podróż to odbywa się ona we własnym zakresie, my zdecydowaliśmy się na dojazd samochodem, co również stanowi pewną zaletę, ponieważ w drodze do Rumunii, gdzie odbywały się nasze praktyki mogliśmy zwiedzić także inne kraje.

Odnosząc się do samych praktyk, to odbyły się one na uniwersytecie  „1 Decembrie 1918 University of Alba Iulia” w dziale IT, gdzie zajmowaliśmy się zarządzaniem oraz konserwacją sieci komputerowych, a także serwisem sprzętu komputerowego, co pomogło nam podnieść nasze umiejętności w tej dziedzinie.

Zagraniczne praktyki umożliwiły nam, oprócz zaliczenia obowiązkowych praktyk, które i tak każdy musi odbyć, poznanie nowych ludzi, zwiedzenie Rumunii, która jest pięknym krajem, sprawdzenie oraz podniesienie swoich umiejętności językowych, a także świetnie spędzić czas. Mamy nadzieję, że w tych kilku zdaniach uda nam się przekonać innych studentów do brania udziału w programie „Erasmus” oraz innych tego typu programach, ponieważ pozwalają one na spędzenie świetnych wakacji przy okazji nauki.