Przyszli inżynierowie w Lighting Application Center

11 marca Studenckie Koło Naukowe Miłośników Budownictwa „SOWA” z Instytutu Politechnicznego, wraz z opiekunem Mahmoudem Hsino, zorganizowało wizytę w Centrum Zastosowań Światła w Pile.

Lighting Application Center (LAC) w Pile, to jedyne miejsce w Polsce, gdzie istnieje możliwość zobaczenia zastosowań światła w różnych obszarach użytkowych. LAC w Pile, to największe tego typu centrum Philips Lighting w Europie Centralnej i Wschodniej.
W centrum są prezentowane możliwości zastosowań światła w różnych obszarach: w biurze, pokoju hotelowym, sklepie i na wystawie sklepowej. Ponadto w oddzielnym pomieszczeniu pokazano możliwości oświetleniowe produktów LED. Dla potrzeb Centrum stworzono także fragment ulicy, prezentując najnowsze trendy w oświetleniu przestrzeni miejskich oraz budynków.
Ważnym elementem tej wizyty był także temat energooszczędności, która umożliwia redukcję zużycia energii, przy zachowaniu jak najwyższych parametrów świetlnych. Specjaliści wyjaśniali, jak dobrać oświetlenie, by tworzyć miejsca przyjazne użytkownikom.
Pod koniec wizyty studenci mieli możliwość odwiedzania zakładu produkcji świetlówek.

Szczególne podziękowania od SKN SOWA, kierowane są dla p. Barbary Wójcik - Manager'a LAC oraz zespołu LAC, za wspaniałe przyjęcie grupy i wyczerpujące wyjaśnienie wszystkich kwestii związanych ze światłem.