Targi BUDMA ze studentami PWSZ

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA to w założeniu prezentacja nowych technologii i materiałów budowlanych, innowacyjnych systemów i rozwiązań zapewniających m.in. niskie straty energii, które muszą spełnić rygorystyczne wymogi unijne.

Jak co roku, Studenckie Koło Miłośników Budownictwa „SOWA” zorganizowało dla studentów II i III roku budownictwa, wyjazd do Poznania na BUDMĘ. Podczas tej wielkiej imprezy branżowej, studenci zobaczyli, jakie nowości prezentuje ponad tysiąc wystawców z całego świata. Targi zajmują łącznie 15 pawilonów MTP. Podzielono je tematycznie. Zwiedzając wszystkie pawilony można było dowiedzieć się, jak od A do Z zbudować dom według nowoczesnych standardów.

Wystawcy prezentowali nowe rozwiązania i technologię np. z zakresu materiałów budowlanych, elewacji i izolacji, sprzętu budowlanego, bram, wind i ogrodzeń, drzwi czy akcesoriów dachowych. Na towarzyszących Budmie - targach Kominki można było z kolei zapoznać się z nowymi sposobami ogrzewania domu. Osobną przestrzeń zajmują także targi branży szklarskiej Glass oraz targi CBS - Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne.
Ponadto studenci i uczniowie zwiedzając Strefę Testów, mieli możliwość wypróbować prezentowaną ofertę przez firmy. BUDMA to również bogaty program konferencji, debat, szkoleń, dlatego też uczestnicy mają szereg możliwości na rozwój wiedzy i doświadczenia w zakresie budownictwa.

W tym roku po raz pierwszy, Studenckie Koło Naukowe Budownictwa zaprosiło do wspólnego wyjazdu 9 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance wraz z opiekunem p. Renatą Kowalczyk. Wyjazd uczniów wsparła finansowo nasza Uczelnia.

materiał: Mahmoud Hsino