Rozmawiali o budownictwie przyszłości

Budmika 2015 „Porozmawiajmy jak budować jutro!” – pod takim hasłem w dniach 22- 24 kwietnia, odbyła się II Ogólnopolska Studencka Konferencja Budowlana. Miejscem spotkania było Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej.

Wydarzenie zorganizowane przez studentów Politechniki Poznańskiej kolejny raz zgromadziło najambitniejszych studentów budownictwa i inżynierii środowiska z całego kraju. Byli wśród nich również nasi reprezentanci: wykładowca Instytutu Politechnicznego - mgr Mahmoud Hsino oraz student, członek studenckiego Koło Naukowego Miłośników Budownictwa „SOWA”- Zbigniew Walerowski z następującym tematem: Analiza nośności słupów stalowych ściskanych osiowo ze względu na ich charakterystyki geometryczne i wytrzymałościowe według Eurokodów

W tym roku swoje referaty przedstawiło 160 studentów z wielu uczelni w kraju, między innymi z: Politechniki Warszawskiej, Krakowskiej, Białostockiej, Łódzkiej, Warminsko- Mazurskiej ,Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Nie zabrakło również przedstawicieli świata nauki oraz firm z branży budowlanej.
Obrady odbywały się w 6 salach równolegle przez 3 dni, gdzie każdy z uczestników mógł sobie wybrać salę w zależności od tematyki, która go interesuje. W tym roku program konferencji wzbogacono także o Dzień Budownictwa Pasywnego.

Już dzisiaj zachęcamy studentów do udziału w przyszłorocznej edycji.

tekst i foto: mgr Mahmoud Hsino