Absolwenci o PWSZ

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ W PWSZ w Pile.

Poznajcie opinie naszych absolwentów, studentów zagranicznych i pracodawców:

PAULINA PILC - absolwentka filologii

Trzy lata na kierunku filologia angielska w PWSZ w Pile, był czasem, dzięki któremu mogłam rozwinąć się naukowo, społecznie, jak i kulturowo. To właśnie tutaj poznałam wspaniałych ludzi, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem, a także otwartością, pomogli mi zdobyć cenne i niezapomniane chwile. Mój kierunek studiów umożliwił mi pogłębienie zainteresowań i umiejętności językowych, które w chwili obecnej, mogę doskonalić jeszcze bardziej.
Przez cały ten czas miałam okazję odkrywać kim jestem i jak ważny jest rozwój osobisty, biorąc pod uwagę aspekt kierunku, na którym studiowałam. To właśnie tutaj mogłam uczestniczyć w różnych konferencjach naukowych i spotkaniach, mających na celu przybliżenie istoty języka obcego i jego roli w życiu człowieka. Dzięki tym wszystkim wydarzeniom, które miały tutaj miejsce, mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że studiowanie na pilskiej PWSZ-ce było czasem, który będzie owocował jeszcze przez długi czas i właśnie za to jestem i będę bardzo wdzięczna.

ANNA PŁOCIŃSKA - absolwentka pracy socjalnej I i II stopnia

Studia w PWSZ w Pile umożliwiają rozwój osobisty oraz zawodowy poprzez współpracę kadry akademickiej z wieloma instytucjami pomocy społecznej. Dodatkowo, możliwość działań w studenckich kołach naukowych, pozwala na poznanie zawodu – już podczas nauki w murach Uczelni. Ponadto organizowane przez PWSZ w Pile seminaria oraz zatrudnieni pracownicy ułatwiają wybór późniejszego miejsca pracy tak, by student już czuł, że miejsce, które wybrał jest właśnie dla niego. Połączenie na studiach wiedzy teoretycznej z praktyczną, działalność w Studenckim Kole Naukowym Pracy Socjalnej „Auxilia”, dało mi możliwość poznania wielu wyjątkowych osób, dzięki którym poznałam, czym jest dzisiejsza praca socjalna. Polecam wybór właśnie tego kierunku, ponieważ organizacje społeczne w naszym regionie rozwijają się bardzo dynamicznie, dzięki czemu zwiększa się też popyt na wykształconą kadrę młodych pracowników socjalnych z innowacyjnym podejściem do działań w ramach pomocy społecznej.

MONIKA TOMASZEWSKA - absolwentka budownictwa

Po 3,5 roku studiów i obronie pracy inżynierskiej wiem, że to nie przypadek zdecydował o złożeniu dokumentów na tę Uczelnię. To również nie przypadek, że spędziłam tutaj najpiękniejsze lata młodości, poznałam wielu wspaniałych ludzi i w końcu najważniejsze - miałam okazję uczyć się zawodu od najlepszych wykładowców, prawdziwych pasjonatów. To tutaj zrozumiałam, jak ważna dla mnie jest praca społeczna dla dobra wszystkich studentów. Studia na PWSZ w Pile pozwoliły mi aktywnie uczestniczyć w Samorządzie Studenckim, którego byłam przewodniczącą przez ponad dwa lata.
Mój kierunek studiów i działalność na rzecz braci studenckiej udowodniły mi, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania, że problemy nie istnieją – a są jedynie wyzwaniami. Jeżeli stoisz teraz przed wyborem Uczelni, to nie zwlekaj tak jak ja, do ostatniego dnia rekrutacji na studia. Z całą pewnością mogę polecić Ci Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. St. Staszica w Pile. To bardzo dobra Uczelnia, która studenta stawia na pierwszym miejscu i pozwala mu rozwijać się w różnych kierunkach: sportowych, artystycznych, naukowych czy społecznych. A przygotowana baza dydaktyczna spełnia wymagania najbardziej ambitnych studentów. Wybierając PWSZ w Pile dokonasz dobrego wyboru!