SYSTEMY AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI - program studiów obejmuje projektowanie i konstrukcję układów elektronicznych oraz projektowanie i obsługę nowoczesnych sterowników mikroprocesorowych.
Inżynier - absolwent kierunku ELEKTROTECHNIKA, w ramach którego prowadzona jest specjalność, będzie przygotowany do pracy w zakresie:
- projektowania i konstrukcji układów automatyki przemysłowej,
- diagnostyki i napraw urządzeń elektronicznych w tym sprzętu komputerowego,
- programowania nowoczesnych sterowników mikroprocesorowych i sprzętu komputerowego,
- projektowania systemów kontrolno-pomiarowych i sieci komputerowych.
Nowoczesne i wszechstronne podejście do kształcenia stanowi gwarancję wiedzy i umiejętności niezbędnych w zawodzie inżyniera elektryka, umożliwiających podjęcie pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych i przetwórczych, firmach instalacyjnych i budowlanych, zakładach: energetycznym i telekomunikacyjnym, placówkach usługowych, w serwisie urządzeń elektronicznych oraz służbie zdrowia. Przyjęty system kształcenia daje absolwentom dobre przygotowanie do prowadzenia małych firm.
ORGANIZACJA I PRZEBIEG STUDIÓW
Stacjonarne studia na specjalności obejmują 7 semestrów zajęć dydaktycznych (wykłady, ćwiczenia, projekty, seminaria i laboratoria) w tym 12 tygodni praktyki zawodowej. Na program studiów składają się przedmioty kształcenia ogólnego, podstawowe, kierunkowe, specjalności i specjalizacyjne.
Studia niestacjonarne realizowane są w ciągu 7 semestrów (w tym: 12 tygodni praktyki zawodowej międzysemestralnej). Obejmują te same treści programowe realizowane w formie trzydniowych zjazdów, odbywających się z reguły, dwa razy w miesiącu (piątek po południu, sobota i niedziela).
Istnieje możliwość zorganizowania studiów stacjonarnych dla pracujących:
- studia są bezpłatne
- program obejmuje ten sam zakres treści kształcenia jak na studiach stacjonarnych
- zajęcia mogą odbywać się w trzy dni robocze od godziny 16.00 i soboty od 8.00 (przeważnie co drugą sobotę) w terminach zjazdów studiów niestacjonarnych.