Słowo od Rektora

Witam serdecznie na stronie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.
To kolejny, siedemnasty już, rok istnienia Uczelni. Każdego roku swoje losy wiąże z nami liczna społeczność Młodych Mieszkańców Piły i północnej Wielkopolski, która później bez problemów kontynuuje studia magisterskie w PWSZ oraz uczelniach wyższych Poznania, Bydgoszczy, Torunia, Szczecina i innych. To dla niej właśnie podejmujemy starania, by oferta dydaktyczna odzwierciedlała również trendy rozwojowe i potrzeby współczesnego ryku pracy.

Student jest sensem istnienia każdej uczelni. Jego dobro jest jej celem. Temu również, poza szeroko pojętą działalnością edukacyjną, służy wspieranie studenckiego ruchu naukowego i kulturalnego oraz, jakże ważnej, aktywności sportowej studentów w ramach Akademickiego Związku Sportowego.
Decydując się na studia w PWSZ w Pile dokonacie właściwego wyboru. Studia pod kierunkiem profesjonalnej kadry będą intelektualnym wyzwaniem i przygodą, a zdobyte tu doświadczenia, procentować będą wiedzą, społeczną dojrzałością i umiejętnością działania zespołowego.

Nasze kierunki i specjalności wynikają z głębokich analiz rynku pracy. Programy edukacyjne są tak konstruowane, by dobrze i wszechstronnie przygotować do przyszłej działalności zawodowej. Właśnie z tą myślą, w 2016 roku rozpoczęliśmy realizację projektu szkoleniowego pod nazwą „CZAS na zmiany! – Centrum Zaawansowanej Aktywizacji Studentów”. Projekt wspierany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i służy nauce szeroko rozumianych zachowań w zawodowym i społecznym środowisku zewnętrznym.

Dziękuję za zainteresowanie naszą ofertą. Jestem przekonany, że właśnie tu zrealizujecie swoje zainteresowania, pasje i marzenia!

prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski
Rektor